O rasie

 • Devon Rex
  Devon Rex
 • Devon Rex
  Devon Rex
 • Devon rex
  Devon rex
 • Devon Rex
  Devon Rex
W roku 1960 w hrabstwie Devonshire, w Anglii Pani Beryl Cox, miłośniczka kotów, zobaczyła po raz pierwszy na terenie nieczynnej kopalni cynku dziwnego kocura o pofalowanej sierści. Po jakimś czasie jedna z kotek urodziła kocięta. W miocie tym był dymny kocurek z kędzierzawym futerkiem Kirlee. Wyrósł na kocura o interesującym wyglądzie i psim charakterze (chodził na smyczy, machał ogonem). W miotach Kirlee i kotek domowych zdarzały się kotki z kręconym futerkiem. Kocura skojarzono z jego własną kędzierzawą córką i to był początek nowej rasy Devon Rex. Koty te krzyżowano jeszcze z kotami burmańskimi i brytyjskimi celem rozszerzenia materiału hodowlanego. Od 1965 r. koty Devon Rex zaczęły się pokazywać na angielskich wystawach kotów, a w 1967 roku zostały uznane jako odrębna rasa przez organizację felinologiczną GCCF.
 
Charakterystyczna sylwetka i oryginalna twarz nadaje reksom dewońskim niecodzienny wygląd. Mają szerokie policzki i krótką kufę. Duże i nisko uszy, bardzo krótki nos, wyraźnie zaokrąglone, duże owalne, piękne oczy - to ich cechy charakterystyczne. Broda Devona jest wyraźnie zarysowana a poduszeczki wąsów wydatne. Wąsy są podkręcone i często króciutkie. Ich ciało jest średniej długości, smukłe i muskularne, z szeroką klatką piersiową. Łapy są długie, przy czym tylne są dłuższe od przednich, a stopy małe i owalne. Ogon Devona jest długi, pokryty obficie futrem, ale nie jest puszysty.Jakość futra jest ważną cechą tych kotów. Szata rozwija się w pełni po dwóch latach. Nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

PRAWIE NIE LINIEJE.
Ich futro jest krótkie, delikatne, miękkie i falowane. Szata kociąt jest mniej obfita, niż kotów dorosłych, czasem wręcz jej nie ma, lub przypomina meszek. Nie jest to u młodych wadą. Pielęgnacja futra to: głaskanie, oraz użycie jedwabistej szmatki. Należy je jednak kąpać najlepiej co trzy - cztery tygodnie i czyścić regularnie uszy.
Facebook
read what he said replica watches. my response rolex replications for sale. 75% off knockoff watches. great site high quality rolex replicas. see this page https://www.replicafalsa.es. finest materials with scrupulous attention to details. Find more here https://www.polskareplika.pl/. purchase best replica watch site 2022. try this high quality rolex replicas. click this walletswatchesandthings. mens quality replica watches. Copy where to buy replica watches. you could try these out noob watches. helpful site https://www.directorywatches.com. more info here jpatekphilippe. additional resources https://www.loansbellross.com/. Website www.moneyfranckmuller.com. Read Full Article https://www.healthhublot.com/. Swiss rolex replications for sale. read this article freetagheuer. pop over to this site musicbreitling.